kanizsai fiatalok közössége

Magic Ritmo

nagykanizsa

4 fő érv!

Miért éri meg

ritmo-snak lenni:

\

Fellépési, versenyzési lehetőség

\

Egyéni tehetséggondozás

\

Nagykanizsán egyedülálló és színes lehetőségek

\

Szuper tanárok és egy remek közösség

A nagykanizsai Magic Ritmo tánc-csoportunk 2008 szeptemberében alakult Szollár-Nikolics Zsanna, Bonis-Bona díjas tehetséggondozó,  egyesített koreográfus vezetésével abból a célból, hogy a hátrányos helyzetű gyerekek és fiatalok is hasznosan töltsék el szabadidejüket, megtanulják az emberi érintkezés és viselkedés szabályait, normáit, elvárásait, fejlessze az ifjúság mozgáskultúráját, miközben tánc-kultúrát tanulnak különböző tánc-stílusokat ötvözve.

Jelenleg hat tánctanár oktat a csoportban, Szollár-Nikolics Zsanna és Fási Barnabás az egyesített koreográfusok. A tánctanároknak nagy segítséget nyújt Tombor Zita, Farkas Alexandra és Arató Vivien segédoktatók. Mellettük szakmai oktatóként dolgozik Kánnár Luca. Kiemelt célok között szerepel a nagykanizsai fiatalok –főként a valamilyen hátránnyal küzdők- aktív társadalmi jelenléte, személyiségüknek pozitív fejlesztése és egyéni tehetség-gondozása.

A csoport sok műfajban jeleskedünk, ilyen a modern tánc, show tánc, hip-hop, és a kortárstánc. Több korosztályban folyik az oktatás: Manó csoport (3-6 éves); Mini csoport (6-10 éves); Ifjúsági csoport (10-14 éves); Tini csoport (14+ éves); Galamboki Iskolán belüli oktatás; Haladó Csoport (fő versenycsapat). Egyénileg esküvői tánccal is foglalkozunk. A repertoárunkban szerepel szóló, duó, trió, formáció. Számos, rangos, országos és nemzetközi táncversenyen is megmérettettük magunkat és több neves díjjal tértünk már haza. Az edzéseiket a nagykanizsai Főnix-házban (Rozgonyi u. 1/b), és a Honvéd Kaszinóban (Ady u. 7.) tartjuk.

Fő írányvonalak

hip-hop

Kortárs tánc

moderntánc

akrobatika oktatás

2021/2022. BEIRATKOZÁS

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az oktatásainkon! Egész évben nyitott a jelentkezés, bárki szabadon csatlakozhat!

JELENTKEZÉSI FELÜLET:

egyéb oktatási formák

Mikkel 

dolgozunkMég?

Tánccsoportunkban több lehetőség közül is válogathatsz, amik nem feltétlenül a versenyzést célozzák meg, hanem a tánc és a mozgás örömét.

Alapozó hip-hop óra

Minden vasárnap 16:30-kor kezdődik egy olyan hip-hop óra, mely szabadon látogatható minden kötelezettség nélkül. Itt elsajátíthatod az alapokat, jól érezheted magad, és mozoghatsz egy intenzív két órás edzés keretein belül.

egyéni tehetséggondozás

Csoporttagoknak és külsősöknek egyaránt tartunk olyan órákat, ahol kizárólag ő van az edzésen, és a fókuszban. Ezeket előre egyeztetett időpontokban tartjuk meg, és a cél, hogy a legjobban hozzuk ki a táncosból..

Esküvői táncoktatás

Esküvőre készülsz, és szeretnél a lagzin egy gyönyörű, vagy éppen bohókás tánccal kedveskedni a szeretteidnek? Mi segítünk ebben!

Csatlakozz hozzánk

Az itt található lehetőségek egyikén, veheted fel velünk a kapcsolatot, és készséggel állunk rendelkezésedre!

Versenyeredményeink

2020. – V. ZsooDance Nemzetközi Táncverseny

Amatőr verseny:

Légszomj  – Kortárstánc – Ifjúsági – Csoport – Arany minősítés

Ösztön – Moderntánc – Ifjúsági – Csoport – Arany minősítés

Impossible – Kortárstánc – Ifjúsági – Csoport – Arany minősítés

Nem adom fel (Szabó Alil) – Open – Felnőtt – Szóló – Arany minősítés + különdíj

Béke és Tőr – Kortárstánc – Gyerek – Csoport – Ezüst minősítés

Pillangók – Kortárstánc – Gyerek – Formáció – Ezüst minősítés

Money, money – Showtánc – Gyerek- Csoport – Ezüst minősítés

Egyensúly – Kortárstánc – Ifjúsági – Csoport – Ezüst minősítés

Játékbabák – Látványtánc – Ifjúsági – Duó – Ezüst minősítés

Szabadság (Farkas Ramóna) – Látványtánc – Gyerek – Szóló – Ezüst minősítés

Két világ közt (Tombor Zita) – Open – Ifjúsági – Szóló – Ezüst minősítés

Egyedül (Beck Janka) – Kortárstánc – Ifjúsági – Szóló – Ezüst minősítés

Csak egy tánc (Arató Vivien) – Moderntánc – Felnőtt – Szóló – Ezüst minősítés

Én, a kém (Pető Kamilla) – Showtánc – Gyerek – Szóló – Bronz minősítés

Örökké fiatalon (Horváth Dorina) – Moderntánc – Ifjúsági – Szóló – Bronz minősítés

Buja (Svélecz Andrea) – Open – Felnőtt – Szóló – Bronz minősítés

 

Profi verseny:

Önmagam – Kortárstánc – Felnőtt – Duó – 1. helyezés

A Világ (Fási Barnabás) – Kortárstánc – Felnőtt – Szóló – 1. helyezés

Kitaszítva (Kovács Barnabás) – Kortárstánc – Gyerek – Szóló – 4. helyezés

 

Fási Barnabás – Legjobb Táncos (Profi-Felnőtt Kategória) Különdíj

2019. - XXXVI. Zuglói Táncfesztivál

A világ (Fási Barnabás) – Kortárstánc – Szóló/Felnőtt – 1. helyezés + Országos Bajnok Kupa
Vágy (Kánnár Luca) – Kortárstánc – Szóló/Felnőtt – 1. helyetés + Budapest Bajnok Kupa
Kitaszítva (Kovács Barnabás) – Kortárstánc – Szóló/Gyerek – 1. helyezés + Zugló Kupa + Fórumház Kupa
Mocsártündérek (Tini) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – 1. helyezés + Zugló Kupa
Önmagam (Kovács Barnabás és Fási Barnabás) – Kortárstánc – Duó/Felnőtt – 1. helyezés
Árnyak (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – 1. helyezés
Padlóra küldve (Karsai Zita) – kortárstánc – Szóló/Felnőtt – 1. helyezés
Magány (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – 2. helyezés
Buja (Svélecz Andrea) – Moderntánc – Szóló/Felnőtt – 2. helyezés
Virágok (Mini) – kortárstánc – csoport/gyerek – 2. helyezés
Impossible (Galambok) – kortárstánc – csoport/ifjúsági – 2. helyezés
Éledés (Ifi) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – 3. helyezés
Béke és a Tőr (Galambok) – kortárstánc – csoport/ gyerek – 3. helyezés
Money, money (Mini) – moderntánc – csoport/gyerek – 3. helyezés

2019. - VII. Kertvárosi Táncfesztivál

Mocsártündérek (Tini) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – “Legjobb előadásmód”
Éledés (Ifi) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – “Legjobb előadásmód”
Béke és a Tőr (Galambok) – kortárstánc – csoport/ gyerek – “Legjobb előadásmód”
Lehetsz király (Galambok) – énekes moderntánc – csoport/gyerek – “Legötletesebb koreográfia”
Virágok (Mini) – kortárstánc – csoport/gyerek – “Ötletes koreográfia”
Money, money (Mini) – moderntánc – csoport/gyerek – “Ötletes koreográfia”
Impossible (Galambok) – kortárstánc – csoport/ifjúsági – “Látványos koreográfia”
Hírnév (Galambok) – showtánc – csoport/ifjúsági – “Ötletes koreográfia”
– A “Lehetsz király” koreográfiánkat, és a Magic Ritmo tánccsoportot kiemelt különdíjban részesítette a zsűri.

2019. - VIII. Berhida Pearl Dance Országos Minősítő Táncverseny

A világ (Fási Barnabás) – Kortárstánc – Szóló/Felnőtt – Arany minősítés
Vágy (Kánnár Luca) – Kortárstánc – Szóló/Felnőtt – Arany minősítés
Kitaszítva (Kovács Barnabás) – Kortárstánc – Szóló/Gyerek – Arany minősítés
Magány (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – Arany minősítés
Éledés (Ifi) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – Arany minősítés
Önmagam (Kovács Barnabás és Fási Barnabás) – Kortárstánc – Duó/Felnőtt – Arany minősítés
Árnyak (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – Ezüst minősítés
Mocsártündérek (Tini) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – Ezüst minősítés

2019. - VII. PressDance Nemzetközi Táncverseny

A világ (Fási Barnabás) – Kortárstánc – Szóló/Felnőtt – 1. helyezés
Gátlás (Kánnár Luca) – Kortárstánc – Szóló/Felnőtt – 1. helyezés
Árnyak (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – 1. helyezés
Mocsártündérek (Tini) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – 1. helyezés
Magány (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – 2. helyezés
Éledés (Ifi) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – 2. helyezés
Önmagam (Kovács Barnabás és Fási Barnabás) – Kortárstánc – Duó/Felnőtt – 3. helyezés
Padlóra küldve (Karsai Zita) – kortárstánc – Szóló/Felnőtt – 5. helyezés
Bezárva (Arató Vivien) – kortárstánc – Szóló/Felnőtt – 6. helyezés

2019. - IV. ZsooDance Országos Minősítő Táncverseny

A világ (Fási Barnabás) – Kortárstánc – Szóló/Felnőtt – Arany Minősítés + Legjobb Táncos Díj
Önmagam (Kovács Barnabás és Fási Barnabás) – Kortárstánc – Duó/Felnőtt – Arany Minősítés
Magány (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – Arany minősítés
Árnyak (Haladó) – Kortárstánc – Csoport/Felnőtt – Ezüst minősítés
Mocsártündérek (Tini) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – Ezüst minősítés
Éledés (Ifi) – kortárstánc – Csoport/Ifjúsági – Ezüst minősítés
Padlóra küldve (Karsai Zita) – kortárstánc – Szóló/Felnőtt – Ezüst minősítés
Bezárva (Arató Vivien) – kortárstánc – Szóló/Felnőtt – Bronz minősítés

2018. - VI. PressDance Nemzetközi Táncverseny

Haladó Csoport:
Bukott Angyalok – 2. helyezés
Arató Vivien – Áldozat – 2. helyezés
Kötődés – 3. helyezés
Jéghercegnők – 3. helyezés
Szokol Lara – A kezdet – 3. helyezés
Ladányi Lucia – Veszteség – 3. helyezés

Galamboki Nagycsoport:
Kitaszítva – 2. helyezés
Titok – Ezüst minősítés

Ifjúsági Csoport:
Együtt-egymásért – 2. helyezés

2018. - III. Motaxauto Országos Minősitő Táncverseny - Pápa

Arany minősítés:
Arató Vivien – Áldozat
Balassa Dominika – Faded
Haladó csoport – Angyalok
Haladó csoport – Jéghercegnők

Ezüst minősítés:

Szokol Lara – A kezdet
Ladányi Lucsia – Veszteség
Arató Vivien- Szabó Lilla – Kötődés
Ifi csoport – Csajok
Ifi csoport – Együtt- Egymásért
Galamboki csoport – Kitaszítva
Galamboki csoport – Titok

Különdíjak:

Balassa Dominika és Kovács Barnabás különdíjban részesült.
Csapatunk megkapta a Verseny Reménységei kupát.

2017. - XXXIII. Zuglói Országos Táncverseny - Mikulás Kupa

Haladó Csoport:
Művészi látványtánc – PROFI – kategóriában:
– Egység: Junior-Csoport – 1. helyezés
– Mi lett volna ha: Felnőtt-Kiscsoport – 1. helyezés
– Jéghercegnők: Felnőtt-Csoport – 2. helyezés
Művészi látványtánc – AMATŐR – kategóriában:
– Áldozat (Arató Vivien) – Junior-Egyéni – 1. helyezés
Hip-hop – PROFI – kategóriában:
– Felpörgetve (Fási Barnabás) – Felnőtt-Egyéni – 2. helyezés

Ifjúsági Csoport:
Színpadi tánc – AMATŐR – Kategóriában:
– Karácsony: Gyerek-Csoport – 3. helyezés
– Csajok: Gyerek-Csoport – 3. helyezés

Galamboki Csoport:
Művészi látványtánc – AMATŐR – kategóriában:
– Titok: Junior-Csoport – 2. helyezés
Színpadi Tánc – AMATŐR – kategóriában:
– Kitaszítva: Junior-Csoport – 3. helyezés

Mikulás Kupa – A versenyen való kiemelkedő teljesítésért

2017. - XXXII. Zuglói Országos Táncfesztivál

Egység – Művészi Látványtánc – Csoport – Junior – I. Helyezés
Mi lett volna ha – Művészi Látványtánc – Kiscsoport – Junior – I. Helyezés; Budapest Kupa különdíj
Hősök és Gonoszok – Színpadi tánc – Csoport – Felnőtt – II. Helyezés
Only One – Színpadi tánc – Csoport – Felnőtt – III. Helyezés
Kitaszítva (Galambok) – Színpadi tánc – Csoport – Junior – III. Helyezés

.

2017. - V. Press Dance Nemzetközi Táncverseny

Angyalok – Juveniles – Small Team – Kortárstánc – 2. helyezés
Egység – Junior – Small Team – Kortárstánc – 2. helyezés
Mi lett volna ha – Junior – Trio – Kortárstánc – 2. helyezés
Csalódás (Balassa Dominika) – Adult – Solo – Kortárstánc – 2. helyezés
Only One – Junior – Small Team – Musical – 3. helyezés

2017. - II. ZsooDance Motaxauto Minősítő Táncverseny

Egység – Junior – Csoport – Kortárstánc – Arany minősítés
Mi lett volna ha – Junior – Csoport – Kortárstánc – Arany minősítés
Ajtók mögött – Felnőtt – Csoport – Kortárstánc – Arany minősítés
Only one – Junior – Csoport – Musical – Ezüst minősítés
Hősök és Gonoszok – Junior – Csoport – Moderntánc – Ezüst minősítés
Csalódás (Balassa Dominika) – Felnőtt – Szóló – Kortárstánc – Ezüst minősítés
Carribien (Arató Vivien) – Junior – Szóló – Moderntánc – Bronz minősítés

2016. - IV. Lenti Táncverseny

Salute – Gyerek – Csoport – Hip-hop – 3. helyezés
Szétrepedt lélek – Felnőtt – Duó – Művészi látványtánc – 3. helyezés
Fellegekben (Arató Vivien) – Junior – Szóló – Open – 3. helyezés

2016. - I. ZsooDance Motaxauto táncverseny

Miattad (Balassa Dominika) – Felnőtt – Szóló – Kortárstánc – 2. helyezés
Bolondos utazás (Szabó Aliz) – Felnőtt – Szóló – Showtánc – 2. helyezés
Szétrepedt lélek – Felnőtt duó – Kortárstánc – 2. helyezés
Ép lélek – Felnőtt – Csoport – Kortárstánc – 2. helyezés
Fellegekben (Arató Vivien) – Junior – Szóló – Moderntánc – 3. helyezés
1001 éjszaka – Junior – Csoport – Moderntánc – 3. helyezés
Árnyak a babaházban – Felnőtt – Csoport – Hip-hop – 3. helyezés

2015. - III. Lenti Táncverseny

Katonatánc – Művészi látványtánc – Felnőtt – Csoport – 1. helyezés
Kiképzés – Open – Felnőtt – Egyéb – 2. helyezés
A Sors – Művészi látványtánc – Felnőtt – Duó – 2. helyezés
1001 éjszaka – Open – Gyerek – Egyéb – 2. helyezés
Az osztály – Hip-hop – Felnőtt – Csoport – 2. helyezés
A meghallgatás – Hip-hop – Felnőtt – Egyéni – 3. helyezés
Rémálom – Művészi látványtánc – Felnőtt – Egyéni – 3. helyezés
Ritmo udvara – Open – Felnőtt – Egyéni – 3. helyezés

2014-es év eredményei

II. Lenti Táncverseny – Broadway az egész világ – Színpadi show tánc – Junior – 3. helyezés
II. Lenti Táncverseny – Tűztánc – Open – Felnőtt – Arany minősítés
Helikoni Ünnepségek – Katonatánc – Mozgásművészet – Moderntánc – Bronz fokozat

2013-as év eredményei

Kanizsa Kulturális Kincsei – Kasszasiker – Színpadi tánc – 1. helyezés
Kanizsa Kulturális Kincsei – Macitánc – Macitánc – 3. helyezés